O nás

Jsme rodinnou farmou fungující již po tři generace. Zaměřujeme se na smíšenou produkci - rostlinnou i živočišnou. V současné době obděláváme přibližně 100 ha orné půdy a trvale travních porostů a chováme přes 80 kusů dobytka. Chovný skot je plemeno česká červená straka s příměsí dalších plemen kombinovaného užitkového typu. Jejich mléko je ideální na výrobu sýrů a dalších mléčných produktů, a to právě i pro jeho technologické vlastnosti a složení. 

Hlavní hodnoty naší farmy jsou založené především na úctě k přírodě, našim zákazníkům a obchodním partnerům. Snažíme se vyhovět požadavkům dnešního trhu, avšak preferujeme ruční výrobu s použitím moderních technologií. Také je v našem zájmu udržovat komunikaci se zákazníky, a právě k tomu má sloužit tento web a facebookové stránky. 

 

O výrobě

V naší nabídce naleznete čerstvé mléko, syrovátku, přírodní sýry, bílé jogurty a měkký tvaroh. 

Mléko prodáváme bezprostředně po nadojení nepasterované, pouze vychlazené. Dle veterinární vyhlášky je doporučeno mléko před konzumací převařit. V případě, že si zákazník nedonese na mléko vlastní nádobu, nabízíme nevratné plastové a skleněné láhve o objemu jeden litr.

Syrovátka je vedlejší produkt při výrobě mléčných produktů. Obsahuje velké množství syrovátkových bílkovin a je ideální pro sportovce. Nutné předem objednat!

Sýry, jogurty, měkký tvaroh a syrovátka jsou vyráběné z kravského pasterovaného mléka. Takže ani těhotné ženy se nemusí obávat našich produktů, jsou pro ně i jejich miminka zdravotně nezávadné po celou dobu těhotenství. 

Bílé jogurty prodáváme ve skleněných zálohovaných obalech. Neplánujeme vyrábět ochucené, protože je těžké trefit se do chuti každého z nás...

Dále nabízíme přírodní sýr, a to v několika provedeních - bez příchuti, s kousky vlašských ořechů, s kvalitním českým česnekem a kořeněné varianty - italské koření formaggio, medvědí česnek a pro milovníky ostré chutě sýr s chilli. Pokud se nemůžete rozhodnout, jaký sýr zakoupit, lze si objednat i tzv. dárkové balení, které obsahuje od každého výše zmíněného druhu jeden kousek, a může skvěle posloužit i jako dárek.

Poslední nabízený druh sýru je typu halloumi, u nás známý jako "Halamounek". Ten se od předchozích liší svou vysokou teplotou roztékání, a proto se výborně hodí ke grilování. 

Jediným používaným konzervantem je sůl.

 

Prodej ze dvora - objednávky produktů

Všechny nabízené produkty je možné zakoupit pouze u nás na farmě, viz provozní doba.

Chceme pro Vás jen to nejlepší, a proto jsou naše produkty vždy čerstvé. Pokud chcete mít jistotu, že od nás neodejdete s prázdnou, doporučujeme udělat objednávku alespoň 3 pracovní dny předem (o víkendech nevyrábíme). Objednávat můžete na telefonním čísle, zasláním zprávy na Fb nebo na e-mailové adrese. Sýrové nitě si nelze objednat, děkujeme za pochopení.

Samozřejmě se snažíme mít vždy nějaké produkty navíc, ale včasnou objednávkou si zajistíte, že Vám Vondrýska nikdo nevykoupí!

Těšíme se na Vaši návštěvu

 

V případě dotazů či připomínek nás neváhejte kontaktovat.