O nás

Jsme rodinnou farmou fungující již po tři generace. Zaměřujeme se na smíšenou produkci - rostlinnou i živočišnou. V současné době obděláváme přibližně 100 ha orné půdy a trvale travních porostů a chováme přes 80 kusů dobytka. Chovný skot je plemeno česká červená straka s příměsí dalších plemen kombinovaného užitkového typu. Jejich mléko je ideální na výrobu sýrů a dalších mléčných produktů, a to právě i pro jeho technologické vlastnosti a složení. 

Hlavní hodnoty naší farmy jsou založené především na úctě k přírodě, našim zákazníkům a obchodním partnerům. Snažíme se vyhovět požadavkům dnešního trhu, avšak preferujeme ruční výrobu s použitím moderních technologií. Také je v našem zájmu udržovat komunikaci se zákazníky, a právě k tomu má sloužit tento web a facebookové stránky. 

 

O výrobě

V naší nabídce naleznete čerstvé mléko, syrovátku, přírodní sýry, bílé jogurty a měkký tvaroh. 

Mléko prodáváme bezprostředně po nadojení nepasterované, pouze vychlazené. Dle veterinární vyhlášky je doporučeno mléko před konzumací převařit. V případě, že si zákazník nedonese na mléko vlastní nádobu, nabízíme nevratné plastové a skleněné láhve o objemu jeden litr.

Syrovátka je vedlejší produkt při výrobě mléčných produktů. Obsahuje velké množství syrovátkových bílkovin a je ideální pro sportovce. Nabízíme neochucenou syrovátku v plastové láhvi o objemu 1,5 litru.

Sýry, jogurty, měkký tvaroh a syrovátka jsou vyráběné z kravského pasterovaného mléka. Takže ani těhotné ženy se nemusí obávat našich produktů, jsou pro ně i jejich miminka zdravotně nezávadné po celou dobu těhotenství. 

Bílé jogurty prodáváme ve skleněných zálohovaných obalech. Neplánujeme vyrábět ochucené, protože je těžké trefit se do chuti každého z nás...

Dále nabízíme přírodní sýr, a to v několika provedeních - bez příchuti, s kousky vlašských ořechů, s kvalitním českým česnekem a kořeněné varianty - italské koření formaggio, medvědí česnek a pro milovníky ostré chutě sýr s chilli. Pokud se nemůžete rozhodnout, jaký sýr zakoupit, lze si objednat i tzv. dárkové balení, které obsahuje od každého výše zmíněného druhu jeden kousek, a může skvěle posloužit i jako dárek.

Zauzený sýr je speciální variantou přírodního sýru, kterou pro Vás připravujeme v domácí udírně na tvrdém dřevě. Poslední nabízený druh sýru je typu halloumi, u nás známý jako "Halamounek". Ten se od předchozích liší svou vysokou teplotou roztékání, a proto se výborně hodí ke grilování. 

Jediným používaným konzervantem je sůl.

 

Prodej ze dvora - objednávky produktů

Všechny nabízené produkty je možné zakoupit pouze u nás na farmě, viz provozní doba.

Chceme pro Vás jen to nejlepší, a proto jsou naše produkty vždy čerstvé. Pokud chcete mít jistotu, že od nás neodejdete s prázdnou, doporučujeme udělat objednávku alespoň 3 pracovní dny předem (o víkendech nevyrábíme). Objednávat můžete na telefonním čísle, zasláním zprávy na Fb nebo na e-mailové adrese.

Samozřejmě se snažíme mít vždy nějaké produkty navíc, ale včasnou objednávkou si zajistíte, že Vám Vondrýska nikdo nevykoupí!

Těšíme se na Vaši návštěvu

 

V případě dotazů či připomínek nás neváhejte kontaktovat.